Kilpailuja ja tuloksia

Kilpailuharjoitukset la 6.9.2014

Luokka 1 esteet 30/40/50/60/70 cm. Ratsukko saa hypätä valitsemansa estekorkeuden, sama rata kaikissa estekorkeuksissa. Sama ratsukko voi hypätä enintään 2 estekorkeutta.

Tulokset : 30 cm Sara Rantalainen -Valhalla 8 vp, 40 cm Rosa Kattainen -Felix 0 vp, Sara Rantalainen -Valhalla 8 vp. 50 cm Teija Hiironen -Puksa-Humma 0 vp, Venla Rantalainen -Avanti 0 vp, Rosa Kattainen -Felix 4 vp. 60 cm Teija Hiironen -Puksa-Humma 0 vp, Venla Rantalainen -Avanti 4 vp.

Luokka 2 kouluohjelma. Ratsastaja voi valita ratsastamansa kouluohjelman seuraavista ohjelmista; perusmerkki, C-merkin kouluohjelma, aikuismerkin kouluohjelma.

Luokkaan osallistuivat:C-merkki kouluohjelma Rosa Kattainen -Felix. Perusmerkki Pyry Piitulainen -Puksa-Humma, Venla Rantalainen -Avanti. Aikuismerkki Päivi Kauppinen -Liljan Säihke.

Kiitos kaikille kilpailijoille, avustajille sekä katsojille!


MERKKISUORITUSPÄIVÄ 5.1.2014

Hyväksytyt perusmerkit: Roosa Saarisilta -Valon Varjo TAIKA, Rosa Kattainen -Varjokuva ITR, Tiia Rossi -Valon Varjo GC

Aikuismerkin tulokset1. Venla Rantalainen -Felix ITR 138 p, 55.2%, 2. Laura Lankinen -Liljan Säihke ITR 132 p, 52.8%, 3. Teija Hiironen -Puksa-Humma RiRa 126, 50.4 %, 4. Tiina Kaipainen -Liljan Säihke GC 124 p, 49.6%, 5. Anne Karhu -Vilman Into GC 118, 47.2% .


MERKKISUORITUSPÄIVÄ su 23.10.2011

Luokka 1 perusmerkki

Laura Kauppinen -Puksa-Humma, Essi Pulkkinen -Lajka II, Riina Heikkinen -Valon Varjo, Toni Kattainen- Puksa-Humma sekä Marika Virtala -Totoriina. Kaikki saivat hyväksytyn tuloksen, hienoa:)

Luokka 2 aikuisratsastusmerkin kouluohjelma 2010  Päivi Kauppinen Varjokuva 111,5 pistettä 44,6%

 

POLLUX-HEVOSTAITOKILPAILUma 28.12 klo 9-12

 1. Oona Tarvainen 91 pistettä.

Anni Laitinen, Alina Tarvainen, Helena Larilahti, NIna Kuikka.

Kiitos osallistumisesta.


KILPAILUHARJOITUKSET su 1.11.2009 klo 12 alkaen


 

LUOKKA 1

1. Riina Heikkinen - Ade GC

1. Emmi Kattainen -Lajka II GC


 

LUOKKA 2 helppo C

1. Sari Piitulainen -Valon Varjo ITR 100p 62,50 %

2. Iida Roitto -Ataraksi ITR 99 p 61,86 %

3. Henni Halttunen -Barons ITR 97p 60,63 %

4. Sirri Aalto -Puksa Humma GC 96p 60,0%

5. Katariina Lankinen -Puksa-Humma ITR 95p 59,38 %

5. Alli Halttunen -Barons ITR 95 p 59,38 %

7. Laura Väänänen -Vilman Into KaiRat 94 p 58,75 %

8. Anna-Mari Paananen -Acara-L MeHe 92 p 57,50%

9. Riina Mäklin -Valon Varjo GC 91 p 56,88 %

10. Laura Lankinen Estelle ITR 90p 56,25 %

11. Kiia Mäklin -Totoriina GC 84 p 52,50 %


Pollux/kilpailuharjoitukset su 24.5.2009

 

tuomarina Tiina Vainikainen


 

LUOKKA 1 ja 2

1. Anni Laitinen -Varjokuva 24 p

2. Oona Tarvainen -Rosa 23 p

2. Kiira Mäklin -Ade 23 p

4. Alina Tarvainen -Valon Varjo 21 p

5. Riina Mäklin -Madelaine 19 p

6. Iida Heino -Lajka II 17 p

7. Riina Heikkinen -Lajka II 13 p


 

LUOKKA 3 aikuisohjelma 2002

a) pollux

1. Rita Ahokas -Totoriina 117 p 55,71 %

2. Katariina Lankinen -Valon Varjo 115 p 54,76 %

3. Laura Lankinen -Puksa-Humma 112 p 53,33 %

b) avoin kaikille

1. Henni Halttunen -Lirona 143p 68,09 %

2. Alli Halttunen -Lirona 132p 62,85 %

3. Heli Kattainen -Varjokuva 125 p 59,52 %

4. Sari Karppinen -Valon Varjo 124p 59,04 %

5. Iida Roitto -Ataraksi 120 p 57,14 %

6. Heli Kattainen -Totilon Tyttö 118 56,19 %

7. Anna-Mari Paananen -Acara-L 104 p 49,50%


 

Lehtola special

tuomareina Tiina Vainikainen, Jouni Kumpulainen ja Olli Kattainen.

Maksimipisteet 15.

1 . Täti Moonika: Päivi Kauppinen & Totoriina 15 p

2. Vanhat Ladyt: Marja Vihavainen & Ade 12 p

3. Ritari: Eini Roitto & Ataraksi 11 p


Merkkisuorituspäivä su 12.4.2009. Esteosuudet 4.4.2009.


 

Perusmerkki, hyväksytyt

Jaana Huuskonen-Totoriina, Kiira Mäklin- Ade, Veera Hänninen -Lajka II, Mari Korhonen-Vilman Into


 

C-merkki

Fanny Hänninen-Valon Varjo (koulukoe 93 p, 51,66%, estekoe hyväksytty)

Rita Ahokas -Totoriina (koulukoe 2007, estekoe hyväksytty)

Niina Hämäläinen -Vilman Into (koulukoe 2007, estekoe hyväksytty)


 

B-merkki

estekoe Laura Lankinen hyväksytty

koulukoe

Heli Kattainen-Varjokuva 135 p, 58,69%,

Heli Kattainen-Totilon Tyttö 120p, 52,17%

Sirri Aalto-Puksa-Humma 118 p, 51,30%

Laura Lankinen -Puksa-Humma 104, 45,21%

Katariina Lankinen -Ade 96p, 41,73%


POLLUXKOULUKILPAILUT LA 8.11.2008


 

käynti-raviohjelma

1. Emmi Kattainen -Lajka II 23 p

1. Kiira Mäklin -Rosa 23 p

3. Riina Mäklin -Ade 22 p

3. Iida Heino -Ade 22 p

5. Iida Schwartz -Lajka ii 21 p


 

K.N.special

1. Alli Halttunen -Baronet 139

2. Henni Halttunen -Lirona 136

3. Sirri Aalto Puksa-Humma 126

4. Teija Hiironen _Baronet 125

5. Laura Lankinen -Puksa-Humma 124

6. Katariina Lankinen -Valon Varjo 123

7. Iida Roitto -Usvan-Lilja 121

8. Niina Hämäläinen -Lill-Mollan 118

9. Rita Ahokas -Ade 117

10. Mari Korhonen -Vilman into 107

11. Päivi Kauppinen -Varjokuva 81


HARJOITUSKOULUKILPAILUT su 26.10.2008klo 12 alkaen

 

Käynti-ravi-luokka peruttu vähäisen osaanottajamäärän vuoksi.


 

helppo C

1. Alli Halttunen -Baronet 132 60.00%

1. Sari Karppinen -Valon Varjo 132 60.00 %

3. Henni Halttunen -Lirona 131 59.55 %

4. Laura Lankinen -Puksa-Humma 129 58.64 %

5. Rita Ahokas -Ade 126 57.27 %

5. Iida Roitto -Vilman Into 126 57.27 %

7. Katariina Lankinen -Valon Varjo 125 56.82 %

8. Teija Hiironen -Baronet 123 55.90 %